KRS: 0000179269

logo ort2

ZIMNY

nowaijka

8 medali zdobyły zawodniczki KS Społem Łódź, podczas rozgrywanych w dniach 21-23.05.2024 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym.

Keirin juniorka:

Po tytuł Mistrzyni Polski i złoty krążek w kirinie, w pięknym stylu, sięgnęła Weronika Skrzyńska, która nie pozostawiła cienia wątpliwości swoim rywalkom. Podium uzupełniła Matylda głowacka, która wywalczyła brązowy medal, a miejsce 8 zajęła Jagoda Radzio.

Sprint juniorka:

W sprincie Matylda Głowacka wywalczyła srebro, a Weronika Skrzyńska brąz.

Sprint orliczka:

W tej konkurencji miejsce na trzecim stopniu podium zajęła Natalia Wężyk, zdobywając brązowy medal i tytuł II wicemistrzyni Polski.

Madison juniorka:

W tym wyścigu na starcie stanęły dwa zespoły zawodniczek łódzkiego klubu.

Duetowi Maria Klamut i Anna Samecka, zebrane punkty pozwoliły na zdobycie brązowego medalu, natomiast Martyna Pietrasik i Pola Błońska zajęły miejsce 7.

W rozgrywanych pierwszego dnia zawodach, w wyścigu drużynowym na dochodzenie i w sprincie drużynowym juniorek, kolarki z łodzi wywalczyły dwa brązowe medale.

W wyścigu drużynowym w składzie: Maria Klamut, Martyna Pietrasik, Anna Samecka i Pola Błońska.

W sprincie drużynowym skład drużyny wyglądał następująco: Matylda Głowacka, Weronika Skrzyńska, Jagoda Radzio i Maria Klamut.