Strona Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nasi partnerzy

 

logo new smallLogo LTC

 

 

Znajdziesz nas...

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W KOLARSTWIE SZOSOWYM - VI MIEJSCE DOMINIKI WŁODARCZYK.

Email Drukuj PDF

altWczoraj podczas rozgrywanego w Nowym Dworze Mazowieckim wyścigu ze startu wspólnego w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym dużo się działo i to nie tylko za sprawą samych zawodników ale i również pogody, która od rana pozostawiała wiele do życzenia. To właśnie z powodu niesprzyjających warunków start juniorek młodszych został przesunięty z godziny 10:00 na 11:00 a i tak dziewczęta startowały w deszczu i przy silnym wietrze.

Wśród 44 zawodniczek zgłoszonych do startu było również 8 reprezentantek okręgu łódzkiego. Zawodniczki miały do pokonania trasę o długości 72 km, składającą się z dwóch rund po 36 km każda. Na samotną ucieczkę zdecydowała się Sandra Bralińska z MLKS Wieluń. Udało jej się wypracować nawet 1 minutową przewagę nad peletonem, ale mocny wiatr, niestety nie pozwolił na jej utrzymanie i około 30 km do mety zawodniczka została doścignięta.

Po niedługim czasie spokojnej jazdy na kolejny atak zdecydowały się dwie "nasze" reprezentantki Karolina Stępień LSKK Lityński Bełchatów i Agnieszka Marciniak MLKS Wieluń. Zgodna współpraca młodych kolarek i ich niesamowita wola walki doprowadziły do uzyskania ponad minutowej przewagi nad zasadniczą grupą. I już wydawało się, że nic nie jest w stanie przeszkodzić tym dzielnym zawodniczkom w osiągnięciu wymarzonego sukcesu... Niestety mocno pracujący, rozpędzony peleton dopadł uciekające kolarki na ostatnim kilometrze i finisz dziewczęta rozegrały po sprintersku, gdzie najszybsza okazała się Małgorzata Dąbrowska BOXMET Atom Dzierżoniów, druga była Nikola Seremak DUET Goleniów, a trzecia Nikola Wielowska również DUET Goleniów.

Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką okręgu łódzkiego została Dominika Włodarczyk MLKS Wieluń, która linię mety przekroczyła na 6 miejscu. 13 była Natalia Krześlak KK SKAN BIKE TEAM Opoczno, 16 Zuzanna Kozik KS Społem Ulisse Central Łódź, 25Agnieszka Marciniak MLKS Wieluń, 26 Karolina Stępień LSKK Lityński Bełchatów, 28 Sandra Bralińska MLKS Wieluń, 29 Marta Glapa MLKS Wieluń i 33 Wiktoria Pikul KK Tramwajarz.

Â

Wyścig juniorów młodszych rozgrywał się w zupełnie innych warunkach pogodowych, po porannym deszczu nie było już śladu. Panowie mieli do pokonania 3 rundy, co dawało razem 110 km trasy. Na starcie do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski stanęło 116 zawodników z czego 12 to byli reprezentanci województwa łódzkiego. W tej grupie często dochodziło do ataków, ucieczek i pogoni. Po odjeździe Miłosza Potasznika UKS Koźminianka Koźminek i Konrada Kołodziejskiego TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, którzy zgodnie współpracując wypracowali 2 minutową przewagę, peleton nie był już w stanie im zagrozić i to oni miedzy sobą stoczyli walkę o złoty medal, z której zwycięsko wyszedł zawodnik TKK Pacific Nestle Fitness Toruń Konrad Kołodziejski. Trzecie miejsce to już finisz z grupy, który wygrał Michał Gałka Copernicus Toruń.

W zasadniczej grupie do mety dojechało 5 "naszych" kolarzy. Kacper Simiński KS Społem Ulisse Central Łódź był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z okręgu łódzkiego i ukończył rywalizacje na miejscu 18. 29 był Łukasz Nowicki LSKK Lityński Bełchatów, 37 Dawid Wiśniewski KS Społem Ulisse Central Łódź, 49 Jakub Kaczmarek KS Społem Ulisse Central Łódź, 51 Adam Woźniak KS Społem Ulisse Central Łódź, 65 Mateusz WojtasikÂÂ LSKK Lityński Bełchatów, 66 Wiktor Sasin LUKS Dwójka Stryków, 70 Wojciech Boncela LUKS Dwójka Stryków, 86 Bartosz Rutkowski KS Społem Ulisse Central Łódź, 90 Jakub Zuchora KS Społem Ulisse Central Łódź i 109 Dawid Dordański KS Społem Ulisse Central Łódź. Największym pechowcem jest Miłosz Mielczarek KS Społem Ulisse Central Łódź, który na ostatnich kilometrach wyścigu uczestniczył w kraksie i został mocno poturbowany, z powodu odniesionych obrażeń nie ukończył wyścigu.



W klasyfikacji klubowej 10 mieksce zajął KS SPOŁEM Ulisse Central Łódź, 11 MLKS Wieluń, 20 LSKK Lityński BełchatówÂÂ i 33 KK SKAN BIKE TEAM Opoczno. Uzbierane punkty pozwoliły na zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji wojewódzkiej.

PEŁNE WYNIKI:

Klasyfikacja juniorek młodszych

Klasyfikacja juniorów młodszych

Klasyfikacja klubowa

Klasyfikacja wojewódzka

Walecznym zawodniczkom, zawodnikom ich trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach. A przed kolarzami tej grupy wiekowej jeszcze start w OOM na torze w terminie 11-13.08.2017 i OOM MTB już 23.07.2017. Będziemy Wam kibicować!!! Powodzenia kolarze!!!